Evro-optimista EUskeptikem

Mediální masáž se snaží každý den podsouvat lidem, kteří nesouhlasí s politikou diktovanou z Bruselu, že si neváží míru a prosperity kterou kterou EU zařídilo. Dovolte mi tuto tezi komentovat.

Evropská unie ?

Tak předně, Evropská unie vznikla v roce 1993. Jak tedy tento spolek mohl ovlivňovat poválečnou Evropu? Přijde mi, že už nenávratně je Evropská Unie a Evropská komise rozjetá směrem k nedemokratické a nekontrolovatelné vládě. Mám plné zuby toho, jak si byrokrati z EU přivlastňují cizí zásluhy a úspěchy, jak bezostyšně tvrdí, že ONI a jejich organizace přinesla mír a blahobyt do Evropy.

Mám pro vás vzkaz – JSTE LHÁŘI – pokud toto tvrdíte. Po roce 1945 tu bylo něco, co se jmenovalo Marshallův plán, jak pomoci Evropě a hlavně Německu znovu se postavit co nejrychleji na nohy a nezopakovat chybu z Versailleské dohody. To generace našich dědů v hrůze z toho, čeho jsou schopni, zařídila v Evropě mír na dlouhá desetiletí. To oni začali s hospodářskou spoluprací, europolem atp… To generace našich dědů dala vzniknout NATO, které bylo protiváhou sověty kontrolované „osvobozené“ části Evropy.

A toto jsou hodnoty, ke kterým se chci hlásit a ve které jsem v roce 1989 doufal. Že svobodné, demokratické státy spolu budou dobrovolně obchodovat, spolupracovat a žít v míru a pokoji. Joj a zapomněli jsme možná – nepatrně – na zlé američany, kteří nám zachránili 2x během 30 let pr…el a my teď budeme Evopsky říkat fůůůj? Ne nejsem USfilem, ale tohle si soudruzi pamatujte, nebýt jich, byl Stalin u Paříže než byste řekli „politicky korektní“ a než by De Gaulle vysvětlil, že první americké jednotky v Paříži jsou jeho.

Co vyčítám Evropské Unii a proč jsem PRO VYSTOUPENÍ z tohoto spolku:

  1. nulová demokracie v EU. Způsob jmenování výkonných orgánů je tak zohýbaný, že se tam neprojeví jediný vliv jakýchkoliv voleb kdekoliv v Evropě. Evropský parlament má téměř nulovou šanci jak ovlivnit politiku Komise.
  2. přerozdělování a politická korupce, kdy se za peníze daňových poplatníků (hlavně z němec a bohatších států) vytváří dojem že se Komise stará.
  3. politicky a ekonomicky sebevražedné chování od reality odtržených představitelů evropy: vyjádření tipu „Euro je úžasné dobrodružství, které musí pokračovat“ před cca 2 roky řeči o skončené krizi, ignorování ověřených faktů o škodliosti, neúčinnosti a zbytečnosti přemrštěné ekologizaci (rádoby ekologizaci)
  4. snaha o zesměšňování a dehonestaci lidí s odlišným než jediným správným názorem je už z kategorie budování totalitního podhoubí (nebo již budování totality)
  5. z veřejných peněz aktivní propaganda, mimochodem, podívejte se na týdeníky z let padesátých, jak na každé stavbě skvěla se hvězda rudá s nápisem tu Stavba mládeže, nebo Republiku si rozvracet nedáme, S Bruselem na věčné časy – a pardon, to bylo jinak.
  6. Omezování svobody v Evropě, aktivní protikřesťanské hnutí, antisemitismus a naopak zavírání očí před problémy jako krevní msta, islámský radikalismus, snaha o zničení demokratických základů zemí ubíráním pravomocí a pomalým, plíživým byrokratismem.
  7. Tanečky kolem Evropské ústavy, když to najednou nešlo v referendu (i přes miliony dané na ANO – z peněz všech – pochopitelně)

Dělat chyby je lidské, trvat na nich a pokračovat v nich je idiotské. Evropa propadla kouzlu sociálního inženýringu a žije v přesvědčení, že nás donutí žít lépe a šťastněji, i kdyby …

A co takhle Evropa !

Co se vrátit k modelu, který Evropu dostal do čela světového hospodářství a zajistil velmi solidní životní standard ? Evropa let 60-80 rozhodně nebyla místem bez problémů a krizí. Občasné měnové souboje, krize, neshody a složité vyjednávání – nu – zkrátka normální život. Tragédie olympijského Mnichova, rudý magoři (RAF a spol) co nikdy nedošli ani na Šumavu, nebo ke Krušným Horám, natož za ně …

Přesto Evropa prosperující, vyrábějící, vzdělaná a troufnu si tvrdit, šťastnější než dnes. Pokud by se dál držel směr který by otevíral hranice, usnadňoval obchod, vzdělání, byla by Evropa dnes v mnohem lepší kondici než je. Pravda – asi by v lesích u Loučně nevedla tak hezká cyklostezka (co na tom, že ten asfalt chybí na x místech u vesniček, kde se jezdí každý den kilometry k nejbližšímu autobusu) …

Co takhle oživit Evropský hospodářský prostor, proč nemít pestrost (mimochodem jak je možné, že federální státy v USA mají větší svobody a možnosti než „svobodné“ suverénní státy v EU?)

Proč by Evropa nemohla mít společné instituce, ale musí být voleni přímo voličem, ne jmenování jmenováním jmenovaného.

Vraťme se dokud je čas, rozpustit a začít odznovu, vrátit se před vznik komise a dalších hrůzných institucí, jmenovat jasná a demokratická pravidla … a nechat lidi spokojeně žít.

Toužím po míru a prosperitě v Evropě, ale Evropská unie nás vede do ekonomické zaostalosti a se svým program multikulturní společnosti jede v experimentu, kterému předvídám hnusný konec (pro nás …)

Author: Domkov

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.